Yerli Otomobil Fabrikasında 5 Bin Kişiye İş! İnşaatı Yapacak Firmanın Patronu Tarih Verdi

Türkiye'nin otomobili olan TOGG için yeni bir fabrika yapılmaya hazırlanıyor. Başar Arıoğlu 5 bin kişinin bu yapımda çalışacağını ve ocak ayında inşaatın tam olarak başlayacağını söyledi.

Yerli Otomobil Fabrikasında 5 Bin Kişiye İş! İnşaatı Yapacak Firmanın Patronu Tarih Verdi

Türkiye'nin otomobili olan TOGG için yeni bir fabrika yapılmaya hazırlanıyor. Başar Arıoğlu 5 bin kişinin bu yapımda çalışacağını ve ocak ayında inşaatın tam olarak başlayacağını söyledi. TOGG üretim alanı yapılması için geri sayım başladı. Yerli otomobil üretimi için açılacak olan fabrika Ocak ayında inşaata başlayacak. Yapı merkez isimli Türk müteahhitlik tarafından gerçekleştiriliyor. Yönetim kurulu başkanı ise Başar Arıoğlu oluyor.

Türkiye'nin böyle bir projesini gerçekleştirmekten çok büyük bir gurur ve onur duyduklarını belirttiler. Ortaklar ile uyumlu bir şekilde çalışma düzeni yürüttüklerini söylediler. Başar Arıoğlu teknolojik bir binanın yapımı ekibinde olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Bu yapım ihalesine 16 tane firmanın katıldığını fakat kendilerinin kazandığını söyleyerek çok şanslı olduklarını belirtti.

1-) Yatırım Ocak Ayında Başlayacak!

Başar Arıoğlu Ocak ayının gelmesi ile birlikte çalışmaların başlayacağı yönünde bir açıklama yaptı. Başar Arıoğlu ekibin çok iyi bir şekilde organize olduğuna ve çok iyi bir çalışma yürüteceğini emin olduğunu söyledi. Yatırım alanında da büyük bir istihdam sağlayacakları konusunda hemfikir olduklarını söyledi.

İnşaatın en yoğun olduğu dönemlerde 1500 kişilik bir ekip ile çalışma göstereceklerine vurgu yaptı. Toplam İnşaat esnasında ise ortalama 800 kişilik bir ekip ile çalışacaklarını söyledi. Bu inşaatın başlaması ile birlikte 5000 kişilik bir çalışma grubuna ihtiyaç duyduklarını söyledi. Böylece 5000 kişilik bir istihdam sağlamak mümkün oldu.

2-) BMW İçin Referans Gösterdiler

Başar Arıoğlu teknolojik bir bina yaparken büyük bir tecrübeye sahip olmak gerektiği konusunda bir açıklama yaptı. Pek çok teknolojik bina yapımı konusunda çalışma gösterdiklerini söyleyerek bu konuda son derece tecrübeli olduklarına değindi. Başar Arıoğlu 2020 BMW Macaristan yapımında ihale içerisinde olduklarını belirterek BMW firmasını referans olarak gösterdi.

BMW firmasının fabrika yapım aşamasında teknolojik yapımlar ile büyük bir tecrübe kazandıklarını söyledi. Bu sebeple büyük bir referans oluşturduklarının altını çizdi. Fabrika yapım çalışmaları ocak ayından itibaren başlayacak. İnsanlar içinde iş imkânı sağlamasından dolayı Türkiye'nin gündemi haline geldi. Iş adamlarına ne zaman başlayacağı ise merak konusu oldu.

Etiketler

Gündem