WhatsApp’tan Sevindiren Haber! Artık Süresiz!

WhatsApp’a gelen yeni özellik kullanıcılarına ne gibi bir avantaj sağlıyor? Kullanıcılarının yıllardır beklediği bu özellik sonunda kullanıma girdi.

WhatsApp’tan Sevindiren Haber! Artık Süresiz!

WhatsApp’a gelen yeni özellik kullanıcılarına ne gibi bir avantaj sağlıyor? Kullanıcılarının yıllardır beklediği bu özellik sonunda kullanıma girdi. WhatsApp’ta herhangi bir kişiyi ya da grubu sessizde tutmak isteyenler en uzun 1 yıl boyunca sessize alabiliyordu. Bu süre bittiğinde ise sesi açılıyordu konuşmanın.


Yeni kullanıma giren bu özellik sayesinde WhatsApp kullanan bireyler artık sessizde tutmak istedikleri konuşmaları sınırsız sürede sessize alabilecek. Sesi tekrar açmak isteyene kadar o konuşmanın sesi açılmayacak. Son güncellemenin ardından beklenen bu yeni özellik kademeli biçimde kullanıcıların dağıtımına başladı.

1-) WhatsApp’ta Artık Süreli Mesaj Devri Başlıyor

Görsel medyaları sonradan yok edebilmek için kullanıcılara sunulacak bu özellikte çok önemli. Fotoğraf, video veya GIF seçerken sol kısımda yer alan simgeye basarak süreli bir gönderim şekli sağlanabilecek. Hürriyet’in yaptığı habere göre bu sürenin henüz ne kadar uzun olacağı belirsiz.

2-) WhatsApp Uygulamasını Bilgisayarı Üzerinden Kullananlara İçin de Sevindirici Bir Haber Geldi

Mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın masaüstü versiyonu geliyor. WhatsApp Web’e ‘’dokunarak açma’’ özelliği geliyor. Yakın zamanda parmak izinizle bilgisayarda da bu uygulamayı kullanabileceksiniz. Yani bu demek oluyor ki parmak izi okuyucusu bulunan bir laptop kullanırsanız bu özelliği rahatça kullanabileceksiniz.

3-) Uygulamadaki En Büyük Sorunlardan Biri Olan Tarih Sorununa da Bir Çözüm Geliyor

Yeni gelecek özellik sayesinde birden çok elektronik cihazda uygulamayı aynı anda kullanabileceksiniz. Böylece sohbet yedekleme derdi de ortadan kalkacak. Bu da demek oluyor ki yeni alınan cihazlarda WhatsApp açarken yaşanan yedekleme sorunu artık yaşanmayacak.

Uygulama aynı zamanda öne sürdüğü final sürümü ile farklı ve daha çok kesime hitap eden emojileri ile de dikkat çekiyor. Aşamalı olarak kullanıcılarına sunulan versiyonda birçok emoji ilk kez ortaya çıkıyor. İnsanların farklılık aradığı ve kendilerini çoğunlukla emoji ile anlatmaya başladığı bu süreçte hem kolaylık hem eğlence oluşturuyor.

Yeni sürümün WhatsApp kullanıcıları tarafından büyük ilgi ve beğeni gördüğü gözler önüne serildi. Uygulama kullanıcıları bu versiyonda gördükleri bu hoş değişimler için çok mutlu.

Etiketler

Gündem