Vücudundan Öyle Bir Şey Çıktı Ki, Tıp Dünyası Şoka Girdi! Türkiye'de Bir İlk

Ülkemizde gün geçmiyor ki değişik haberler duyulmasın. Daha önce birçok kez kişilerin vücudundan değişik malzemeler çıkardığı duyulmuştu.

Vücudundan Öyle Bir Şey Çıktı Ki, Tıp Dünyası Şoka Girdi! Türkiye'de Bir İlk

Ülkemizde gün geçmiyor ki değişik haberler duyulmasın. Daha önce birçok kez kişilerin vücudundan değişik malzemeler çıkardığı duyulmuştu. Para, iğne, boncuk... Değişik malzemeler arasında bir yenisi daha Karaman'da eklendi. Hastanın hastaneye gitmesi ile doktorlar röntgen sonucu istedi. Sonuçları gördüğünde ise şaşkınlığa uğradılar. Gelen hastanın vücudunda soda şişesi görülüyordu! 

1-) Bir Anda Gerçekleşmiş

Hastanede her zaman ki gibi rutin işlemler gerçekleşirken bir anda olanlar oldu. 26 yaşındaki E.A isimli Afgan uyruklu genç hastaneye karın ağrısı şikâyetiyle gitti. Durum hakkında herhangi bir bilgi vermeyen hasta için uzmanlar incelemeye başladı. Karın ağrısının sebebini öğrenebilmek adına acil olarak röntgen talep edildi. Röntgen işlemleri gerçekleştikten sonra ise büyük bir sürpriz onları bekliyordu.

Röntgen sonuçlarını doktora gösteren E.A büyük bir şaşkınlığa sebep oldu. Sonuçlara göre vücudunda oldukça büyük bir yapıda şişe bulunuyordu. Bu tarz bir durumla ilk kez karşılaşan doktorlar şaşkınlıklarını gizleyemediler. Ne yapacakları konusunda uzmanlar arasında bir tedavi süreci planlandı. Afgan uyruklu hasta acil olarak ameliyata alındı. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen ameliyat sayesinde vücudundaki şişeden kurtuldu. Hastane içerisinde bir günde yaşanan olaylar ise bir anda dilden dile yayılmaya başladı. Kimse böyle bir vaka ile karşılaşmayı beklemiyordu. 

2-) 'Kimseden Şikâyetçi Değilim' Dedi

Olay sonrası durumu daha iyi anlayabilmek adına hasta E.A ile görüşmeler gerçekleştirildi. Konu hakkında çok uzun konuşmayan hasta kısa ve öz bilgi vererek susmayı tercih etti. Verdiği bilgiler arasında birkaç gün önce bu olayın yaşandığı dile getirdi. Her şey duş alırken bir anda oldu. Ben de ne olduğunu anlayamadım. Ne yapacağım konusunda bir fikrim yoktu. Utandım yardım talep edemedim' dedi.

Tüm bunlar neticesinde yaşadığı tuhaf ve zorlu durum gözler önündeydi. Hasta oluşan durumdan kurtulduğu için sevinse de en az doktorlar kadar kendisi de şaşkınlık içerisindeydi. Son olarak 'Gerçekleşen durumda kimsenin bir suçu yok. Tek suçlu benim, kimseden şikâyetçi olmayacağım' diyerek eklemede bulundu. Konu hakkında daha fazla konuşmak istemeyen hasta ameliyat sonrası dinlenmeye geçti. 

Etiketler

Gündem