İlk Yerli Otomobil TOGG Fiyatları Açıklandı! Ödeme Kolaylığı Ve Taksit Seçeneği Var

İlk tanıtıldığı günden beri otomobil severlerin olduğu kadar herkesin ilgiyle takip ettiği TOGG'un fiyatları açıklandı.

İlk Yerli Otomobil TOGG Fiyatları Açıklandı! Ödeme Kolaylığı Ve Taksit Seçeneği Var

İlk tanıtıldığı günden beri otomobil severlerin olduğu kadar herkesin ilgiyle takip ettiği TOGG'un fiyatları açıklandı. Ülkemizin ilk yeri üretiminin açıklanmasından sonra Bursa Gemlik'te fabrika açılması için temeller atıldı. Gelecek sene piyasaya sürülecek olan TOGG bir Dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Kusursuz tasarımı, teknolojik özellikleri ve konforlu iç tasarımıyla ülkemizde olduğu kadar Dünya'da da adından söz ettirecek.


1-) TOGG Hakkında

İlk yerli otomobil olma unvanına sahip TOGG, Türkiye Otomobil Girişim Grubu'nun kısaltmış halidir. Bir girişim olarak yola çıkan TOGG farklı ve özgün özellikleriyle fark yaratıyor. Küresel çapta tedarikçilerle anlaşmaların hala devam ettiği bildirilirken bu tedarikçilerin yüzde 73'lük dilimi Türkiye'den geri kalan yüzde 22'sinin ise Avrupa ve Asya'dan temin edildiği belirtildi.

Sadece elektrikle çalışmasın yanı sıra içindeki led aydınlatmalar, görsel bir şölen sunan iç ve dış tasarımı ile benzersiz ve kusursuz özelliklerle donatılmış TOGG herkesi kendine hayran bırakacak. Anadolu kültürümüzün teknolojiyle buluşması misyonu ile üretilen ilk yerli otomobil için şimdiden alıcılar sıraya girdiler bile. Ayrıca havalı bir jeep görüntüsüne sahip TOGG, çarpmalara karşın çarpma dayanımı hesaplanarak üretilmiştir. Böylelikle olası bir durumda yüzde 30 civarında az etki hissedilmesi sağlanmıştır. TOGG'un yaratıcıları ayrıca 7 hava yastığıyla maksimum güvenliği hedeflemişlerdir.

Akıllı otomobil olan TOGG, cep telefonu ya da farklı bir internet aktarımına gerek duymadan kendi internet sistemine sahip olarak üretiliyor. Böylelikle sürüş esnasında aile ya da iş ile ilgili tüm bağlantılar kesintisiz bir şekilde sürdürülebiliyor. 400 beygir gücündeki TOGG 100 km hız seviyesine yaklaşık 4,8 saniyede ulaşmaktadır.

2-) TOGG Fiyatları Nedir?

Şirketten gelen açıklamaya göre ilk yerli üretilecek otomobil TOGG üç farklı fiyatla gelecek sene piyasaya sürülecek. Baz fiyatı boş paket olmakla birlikte dolu ve full paket olarak da fiyatları belirlendi.


Boş paketin fiyatı 180.000TL, dolu paketin fiyatı 216.000TL ve full paketin fiyatı 252.000TL olarak açıklandı. Paketlerin içerikleri henüz belirtilmemiş olsa da şimdiden fiyatıyla da adından söz ettirmeye başladı. 

TOGG boş paket fiyatı: 180.000 TL (25.000$)
TOGG dolu paket fiyatı: 216.000 TL (30.000$)
TOGG full paket fiyatı: 252.000 TL (35.000$)

3-) Yerli otomobil TOGG Özellikleri neler?

Daha hızlı şarj edilebilir.
-500 kilometre menzili olacak
-Yüksek güvenlik seviyesi
-Gelişmiş batarya yönetim
-İnternete bağlanabilmek için farklı bir cihaza ihtiyaç duymayacak.
-"Holografik Asistan" teknolojisi için hazırlıklarını sürdürüyor.
-Sessiz, keyifli ve sıfır emisyonla temiz bir sürüş özellikler arasındadır.

Etiketler

Gündem