Survivor İptal mi Olacak? Dominik'te Koronavirüs Var mı?

Survivor'da telaş arttı. Çekimleri Dominik'te gerçekleştirilen Survivor'un 26. yeni bölümünde Acun ılıcalı acil durum değerlendirmesi yapmak için konseyi bir araya getirdi.

Survivor İptal mi Olacak? Dominik'te Koronavirüs Var mı?

1-) Survivor İptal Edilecek mi?

Survivor İptal Edilecek mi?

Tüm dünyayı diken üzerinde tutan koronavirüs, Türkiye'deki etkisini hızla arttırmaya devam ediyor. Koronavirüs hakkında birçok kişi telaşını gizleyemiyor. Bu isimlerden biri de Acun Ilıcalı oldu.  

Dominik Cumhuriyeti'nde koronavirüs nedeniyle ölü sayısı 6'ya yükseldi. Akıllara hemen Dominik'te çekimleri yapılan Survivor geldi. Yarışmanın iptal olup olmayacağı konusunda çok fazla soru gündeme geldi. Sosyal medyada bu konu hakkında çok fazla yorum yapıldı. Ancak iptal olup olmayacağı konusunda tam bir açıklama yapılmadı. Ünlü programcı Acun Ilıcalı, yarışmacılarını bir araya toplayarak acil durum değerlendirmesi yaptı. Topladığı konseyde şu açıklamalara yer verdi:

"Ben haftada iki kez Türkiye'ye uğruyordum. Ancak şimdi ben de gidemiyorum. Tüm ekibim burada çünkü dışarıda çekimlerimiz vardı. İptal etmek durumunda kaldık ve herkesi buraya topladık.

Gereksiz bir heyecana kapılmanıza gerek yok. Sadece alınan bazı önlemler var. Bu önlemlerden sizlere bahsetmem gerekiyor. Alınan önlemler, tamamen siz Survivor'a girdiğiniz günlerde Çin'de ortaya çıkan koronavirüs ile ilgili. Bunlar hakkında sizlere bazı bilgiler vereceğim. Çünkü bunları bilmeniz gerektiğini düşünüyorum. Bir kez daha altını çizmek istiyorum: herhangi bir yarışmacımızın, ailesinin veya yakınlarının başına böyle bir şey gelmedi.

Koronavirüsü; Çin'den, İran'a oradan da İtalya'ya sıçrayarak, tehlikeli bir hal aldı. Dünya Sağlık Örgütü bu durum karşısında 'pandemi' olarak ilan etti. Ayrıca tüm dünyayı bu durum hakkında önlem almaya davet etti. Siz burada yarışırken, salgın hakkında ciddi önlemler alındı. Alınan önlemlerin en önemlilerinden biri de ülkeler birbirlerine olan sınırları kapatıp, her türlü geçişi engelledi. Bu sayede seyahat yoluyla salgının bulaşmasını ve yayılmasını önlemek için önemli bir adım atıldı. Bu ülkelere bizim ülkemiz de dahil. 

Aileleriniz şu an gayet güvende. Herhangi bir yarışmacımızın ailesinde böyle bir durum söz konusu değil ve ailelerinizin sağlığında herhangi bir problem yok. Dominik'te bizim bulunduğumuz bölgede şu an bir görülmedi. Çekim alanlarımız zaten izole edilmiş durumda ve gerekli önlemlerin hepsi alındı. Dışarıdan giriş çıkış söz konusu değil. Bu virüs insandan başka bir insana çabuk bulaşabildiği için önlemler almamız gerekiyor ve tedbirleri elden bırakmamalıyız. Sağlık çalışanlarımız şu anda var gücüyle bu hastalık ile mücadele ediyor. Türkiye'de maalesef can kaybı son duruma göre otuz. Allah'tan rahmet diliyoruz. Büyük önlemler alındı.  İnsanlarımız sokağa çıkmamaları gerektiği konusunda uyarılıyor. Şu an bilinen hasta sayısı 1200 civarlarında. Ancak önlemler hiçbir şekilde elden bırakılmıyor. "

Şeklinde ifadeler kullanarak yarışmacılarını bilgilendirdi. Haber karşısında şok olan yarışmacıların bazıları ailelerinin durumunu kendileri işitmek istedi. Acun Ilıcalı ise isteyen kişilere bu durum hakkında telefon hakkı tanınacağını belirtti.

Etiketler

Gündem   koronavirüs