Suç Oranı En Yüksek Ülkeler! Bakın Türkiye Kaçıncı Sırada

Ülkelerin suç oranları belirledi. İlk sırada Venezüella yer aldı. Afrika ülkeleri ise ikinci sırada. Peki Türkiye nerede. İşte Türkiye'nin de suç oranı...

Suç Oranı En Yüksek Ülkeler! Bakın Türkiye Kaçıncı Sırada

Her yıl değişen suç oranları şaşırtmaya devam ediyor. Ülkelerin suç oranları hakkında meydana gelen sonuçlar her sene değişiklik göstermektedir. Bu durumda işsizlik, göç oranı gibi faktörler etkili olurken yasaların insan haklarını koruması ve güvence altına alması da öneli rol oynamaktadır. 

1-) Suç Oranı En Yüksek Ülkeler Hangileridir?

2019 yılının suç oranı en yüksek ve dolayısıyla en güvenilmez ülkeler sıralamasında ilk sırayı Venezüella almaktadır. Onun ardından Papua Yeni Gine, Honduras, Güney Afrika gibi ülkeler gelmektedir.

Ardından bu ülkeleri suç oranlarının fazlalığı ile Afganistan, Trinidad ve Tobago, Brezilya, Namibya, Elsalvador ve Kazakistan takip etmektedir. Bu ülkelerden sonra listeye giren ise sırayla Bangladeş, Porto Riko, Peru ve Jamaika olmaktadır.

Tatil ve seyahat hususunda önemli bir kritik haline gelen ve insanları temkinli olaya davet eden verilerin 2020 yılında nasıl seyredeceği merak konusu.

2-) Suç Oranı En Düşük Ülkeler Hangileridir?

Suç oranının en düşük, can ve mal kaybının en az ve huzurun en yüksek olduğu ülkeler herkes tarafından merak edilmektedir. 2019 yılının suç oranı en düşük ve dolayısıyla en güvenilir ülkeleri de merak konusu olmaktadır.

Listeye ilk sırada Finlandiya girmektedir. Finlandiya'yı Singapur, İzlanda, Umman, İsviçre, Yeni Zellanda izlemektedir. Ardından peşi sıra Lüksemburg, Hong Kong, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya gibi ülkeler gelmektedir.

Bu ülkelere seyahat etme isteğini arttıran veriler listeye giren ülkeler cephesinde coşkuyu da beraberinde getirdi. 2020 yılında da aynı sonuçlara ulaşmak için kollar sıvandı.

3-) Türkiye Listeye Kaçıncı Sıradan Girdi?

Türkiye, suç oranı en yüksek diğer tabirle en güvenilmez olarak adlandırılan ülkeler listesine 70. sıradan giriyor. Bu sonuç neticesinde ülkede 7'den 70'e herkeste burukluğa neden olurken 2020 yılı verilerinde güvenilir ülkeler arasında yer almak için kolların sıvandığı düşünülüyor.

Suç oranlarının azaltılmasına yönelik olarak işsizliği sağlama, üniversite mezunlarına iş istihdamı yaratma, insanların sorunlarına yaratıcı ve girişimci çözümler üreterek sorunsuz ve mutlu bir neslin yetişmesine katkı sağlamak amacında çalışmaların yapılacağını düşündürüyor.


Bakalım 2020 yılının verileri açıklanınca sonuçta nasıl değişiklikler olacak, suç oranı en yüksek ve en düşük ülkeler sıralamasında değişmeler olacak mı Türkiye listeye kaçıncı sıradan girecek bekleyip göreceğiz. 

Etiketler

Gündem