Şok 70 Bin Kişi Karantina Altına Alındı! Kısıtlamalara Karar Verildi

Dünya ülkeleri arasında yaşanan koronavirüs salgını sebebiyle ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Dün sabah saatlerinde bildirilen bir haberde Almanya'da tam olarak 70 bin kişinin salgın sebebiyle karantina altına alındığı belirtildi.

Şok 70 Bin Kişi Karantina Altına Alındı! Kısıtlamalara Karar Verildi

Dünya ülkeleri arasında yaşanan koronavirüs salgını sebebiyle ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Dün sabah saatlerinde bildirilen bir haberde Almanya'da tam olarak 70 bin kişinin salgın sebebiyle karantina altına alındığı belirtildi. Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Sağlık Bakanı Karl-Josef Laumann eyalet genelinde tamı tamına 70 bin kişinin koronavirüs hastalığı sebebiyle karantina altına alındığını ifade etti.

1-) Almanya’da 70 Bin Kişi Karantinaya Alındı

Tüm dünya ülkelerinde koronavirüs salgını sebebiyle çok sayıda insan hayatını kaybetti. Maske mesafe ve hijyen kuralına uymayan kişiler salgının artmasına ve hızla yayılmasına yol açıyor. Dünya ülkeleri arasında yer alan Almanya’da koronavirüs vaka sayılarında büyük bir artış yaşandığı görülüyor. Yaşanan bu yüksek artış sebebiyle Almanya Başbakanı Angela Merkel halka sesleniş konuşması yaparak, vatandaşları uyarmak zorunda kaldı.

Almanya Başbakanı Merkel’in açıklamalarının hemen ardından ise korkutan açıklama gündeme geldi. Açıklama ise Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Sağlık Bakanı Karl-Josef Laumann tarafından yapıldı. Laumann ülke eyaletleri genelinde ne yazık ki 70 bin kişinin karantina altına alındığı bildirdi. Eyalet bölgesinde haftalık 400 bin covid-19 testi yapıldığını belirten Bakan Laumann, korona virüsünün yayılmasına karşı koruyucu önlemleri arttırmaya ve gerekli olursa kısıtlamaya tekrar gidileceği yönünde karar aldıklarını ifade etti. 

2-) Almanya’da Yeniden Cezalar Geliyor

Laumann, yaya olan bölgelerde yakın temasın kısıtlanmasını uyulmadığı takdirde ise ceza verileceğini, aynı zamanda salgını yavaşlatmak için yeni önlemler alınacağını ve genişletilmiş maske kullanım gereksinimi ve aynı zamanda saat 23:00'den itibaren yüksek enfeksiyon oranlarına sahip olan ortamlarda sokağa çıkma yasağı dahil olmak üzere önlemeleri aşama aşama uygulamaya koyacaklarını ifade etti.


Laumann, salgınla yapılan mücadelede teması bir hayli azaltmak gerektiği önemine dikkat çekerek kış dönemlerinde kapalı alanların enfeksiyon riskini yükselttiği için havalandırma sistemi, metrekareye düşen insan sayısı koşulu uygulanmasına dikkat edilmesi gerektiğini bildirdi. Eyalette bulunan 21 şehir riskli alan ve bölge olarak ilan edilmiş görünüyor. 17 milyon nüfusa sahip olan Almanya'nın en kalabalık eyaleti olan Kuzey Ren Vestfalya, Türkiye haricinde en çok Türkün yaşadığı şehir olarak biliniyor. 

Etiketler

Gündem