Prof. Dr. Uğur Şahin'den Korkutan Açıklama: Koronavirüs 10 Sene Daha Aramızda Olacak

Tüm dünyayı etkisi altına alan Çin'in Wuhan kenti ile ortaya çıkan bu virüs birçok ölümle karşı karşıya getirmiştir.

Prof. Dr. Uğur Şahin'den Korkutan Açıklama: Koronavirüs 10 Sene Daha Aramızda Olacak

Tüm dünyayı etkisi altına alan Çin'in Wuhan kenti ile ortaya çıkan bu virüs birçok ölümle karşı karşıya getirmiştir. Salgın tüm dünyada halen hızlı bir şekilde yaygınlaşırken herkesin beklediği tek şey bu sürecin bir an önce bitirilmesi için gerekli aşamalarda olan aşıların insanlar üzerinde etkisinin olup normal hayatımıza geri dönülmesini beklenirken Uğur Şahin'den bir açıklama geldi.

Prof. Dr. Uğur Şahin BionTech CEO'su yeni koronavirüsün yani Covid-19'un 10 yıl boyunca hayatımızda olacağını ve yeni çıkabilecek salgınlara karşı hazırlıklı olma çağrısında bulundu. Uğur Şahin ayrıca yeni olan bu normale alışmamız gerektiğini söyledi. Yaz sonu itibariyle bu yeni normalin etkisini göreceğimizi belirtti.

Şuan için umut verici konuşmayan ve bu kış mevsimin de etkisini hızla gördüğümüz bu salgın, önümüzdeki kış mevsimi için daha kontrol altında alınmış olacağını, bu kıştan daha iyi bir kış mevsimi ve yeni normal hayata dönüş olacağını söyledi. 

1-) Covid-19 Aşısı

Pfizer yani bir Amerikan ilaç şirketi ile birlikte ortak yaptıkları yeni tip koronavirüs yani Covid-19 aşısı ile tüm dünyalar tarafından adından sürekli bahsedilen BionTech'in CEO'su olan Prof. Dr. Uğur Şahin, sanal olarak katılmış olduğu bir toplantı da pandemi süreci ile ilgili önemli bilgilere yer verdi.

Koronavirüs (Covid-19) önümüzdeki 10 yıllık süreçte hayatımızda bizimle beraber olacağını söyleyen Uğur Şahin, "Tüm dünya ne zaman normale döner?" sorusuna verdiği cevap, " Yeni bir normale ihtiyacımız var. Koronavirüs (Covid-19) 10 yıl boyunca daha bizimle birlikte olacak. Hayatımızda olacağı gerçeğine kendimizi alıştırmamız gerekmektedir " ifadelerini kullanarak bir açıklamada bulundu. 

2-) Normal Hayata Dönüş İçin Yaz Sonunu İşaret Etti

Bu salgın sürecinde zaman zaman yükselişlerin olabileceğini söyleyen Uğur Şahin, bulunan aşılar sebebiyle önümüzdeki yaz sonu itibariyle daha normal bir hayata, yaşama geçilebileceğini belirtti. Uğur Şahin bulunduğumuz kış mevsimi itibariyle umutlu konuşamadı. Ama önümüzdeki kış mevsimi için durumun daha iyi ve kontrol altına alınmış olacağını söyledi.

Etiketler

Gündem