Ons Altında Yeni Fiyat Tahmini Yapıldı! Sonuç Yükseliş Mİ?

Ünlü Alman bankası Commerzbank'ın ekonomistleri arasında yer alan Karen Jones altın fiyatları ile ilgili değerlendirme planında bulundu. Yapılan bu planla beraber ünlü ekonomist altın fiyatlarının ne olacağıyla ilgili olarak kısa vadeli tahminini ve beklentisini nihayet açıkladı.

Ons Altında Yeni Fiyat Tahmini Yapıldı! Sonuç Yükseliş Mİ?

Eylül ayının ortalarına gelinmesiyle birlikte, yatırım aracı olarak görülen ons altın hakkında yeni fiyat olasılıkları belirlendi. Dünya genelinde popülaritesiyle bilinen Alman Bankası Commerzbank kısa süreli olarak ons altını için yeni fiyat tahmininde bulundu. Altın piyasasında yaşanan hareketliliğin hemen akabinde oluşan stoplaşmanın ardından gözler altın fiyatlarının göreceği zirveye döndü. Dünya genelinde yaşanan koronavirüs ve pandemi salgınının ikinci pikinde piyasalara yansıtacağı etkisi merak içerisinde beklenen bu durumdan altının yararlanıp yararlanamayacağı altın yatırımcıları tarafından cevap bekliyor.

1-) Ekonomistlerden Değerlendirme Planı

Ünlü Alman bankası Commerzbank'ın ekonomistleri arasında yer alan Karen Jones altın fiyatları ile ilgili değerlendirme planında bulundu. Yapılan bu planla beraber ünlü ekonomist altın fiyatlarının ne olacağıyla ilgili olarak kısa vadeli tahminini ve beklentisini nihayet açıkladı. Akıllara gelen tek soru ise ilerleyen dönemlerde Ons altının kısa vadede ne kadar olacağı sorusuydu. Altın piyasalarında yaşanan hareketlenme büyük bir hızla devam ediyor. 2.000 dolar seviyesine yükselen ve sonrasında bu seviyenin altına gerileyen ons altın, sınırlı seviyede bir yükseliş yaşıyor. Piyasalarda oluşan risk iştahının çapraz bir seyir takip etmesi sebebiyle inişli çıkışlı bir durum ortaya koyan altın sektöründe net bir görüntü ortaya çıkartılamıyor. 

2-) Yükseliş Trendini Yakalayan Ons Altın

Geçtiğimiz hafta sonu itibariyle ons altın yükseliş trendini yakaladı ve altın yatırımcılarının güvenini kazandı. Yükselişe geçen ons altın başarı kazanarak yatırımcılarına güven vermişti.

3-) Ons Altında Beklenen Fiyat Ne?

Şimdi tüm yatırımcılar ons altının hangi fiyat aralığında olacağını merak ediyor. Bununla birlikte ekonomistler tarafından da bu konu araştırılıyor. Ons altın 2.075 dolar seviyesinden düşerken, bu yükselişin alt seviyelerde etkisini göstermesi ile birlikte yukarı tarafta kırılma işlemi de gerçekleşmeye başladı. Uzmanlara göre 1.981 dolarlık ara hedefin netleşmesi ve yukarı yönlü atağın hız kazanması ile beraber kar satışlarının yaşanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yaşanan bu gelişmelerde de ons altının 1.960 dolar seviyesine kadar düşüş yaşaması tahmin ediliyor. Bu seviyeye gelinmesinde ise ons altında 1.945 dolara kadar geri çekilmeler de gerçekleşebilir düşüncesi yer alıyor. 


Etiketler

Gündem