Huysuz Virjin'in Resmi Vasiyeti Yayınlandı! Vasiyetteki Detay Şok Etkisi Yaptı!

Usta sanatçının ölümü ile birlikte birçok konu arkasından konuşulmaya başlandı. Özellikle mirasını kime bırakacağı konusunda merak duygusu ağır basıyordu.

Huysuz Virjin'in Resmi Vasiyeti Yayınlandı! Vasiyetteki Detay Şok Etkisi Yaptı!

Geçtiğimiz aylar içerisinde sanat dünyası adına büyük bir kayıp yaşamıştık. Seyfi Dursunoğlu uzun zamandır cebelleştiği hastalığa yenik düşerek hayata gözlerini yummuştu. Usta sanatçının ölümü ile birlikte birçok konu arkasından konuşulmaya başlandı. Özellikle mirasını kime bırakacağı konusunda merak duygusu ağır basıyordu. Ölümü gerçekleşmesi ile birlikte konular konuşulsa da resmi vasiyeti sonunda açıklandı! 


1-) Kadavrasını Tıp Dünyasına Bağışladığı Söyleniyordu

Seyfi Dursunoğlu yaşamının son zamanlarında oldukça zor günler geçiriyordu. Ölümünün gerçekleşmesi ile birlikte sevdikleri tarafından bazı iddialar ortaya atıldı. Usta sanatçı namı değer Huysuz Virjin'in bedeninin çürüyüp gitmesindense geleceğin doktorlarına ve tıp dünyasına bir faydası dokunmasını istiyordu. Bundan dolayı bedenini araştırmalar adına bağışladığı söylentiler arasındaydı.


Oluşan bu konuşmalar neticesinde usta sanatçının bu naif düşüncesi büyük takdir topladı. Ancak ilerleyen günlerde böyle bir durumun söz konusu olamayacağı bilirkişiler tarafından dile getirildi. Seyfi Dursunoğlu'nun gerçekten böyle bir düşüncesi olduğu ortadaydı. Fakat bu tarz bir durumun olması adına gerekli kuruluşlara onaylı belge sunmamıştı. Bundan dolayı isteği yerine resmi olarak getirilemedi. 

2-) En Büyük Miras Derneğe Gitti

İstanbul Anadolu 21. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından 87 yaşında hayata gözlerini yuman Seyfi Dursunoğlu'nun resmi vasiyeti yayınlandı. Ölümü sonrası Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı'na mirasından bıraktığı konuşuluyordu. Mahkeme kararına göre bu durum netleşti.


Huysuz Virjin, Üsküdar'da yer alan evini ve banka hesabında bulunan tüm maddi kazancını bıraktı. Aynı zamanda cenaze işlemlerini ve vasiyet konusunda durumları takip etmesi adına Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı'na vasiyet olarak bıraktı.

Huysuz Virjin birbirinden renkli sahne şovları oluşturmuş usta bir sanatçıydı. Vefatı sonrası geride kalan sahne kıyafetlerinin ne olacağı merak konusuydu. Vasiyetinde buna değinen oyuncu, sahne kıyafetlerinin korunmasını istedi.

Türker İnanoğlu Vakfı'na kıyafetlerini teslim ederek korunmasını talep etti. Vasiyet arasında son olarak mevcut özel aracını yardımcısına bıraktı. Yeğeni Güliz Buyrukbilen'e evi içerisinde bulunan tüm eşyaları miras olarak bıraktı. Mahkemede iki mirasçının bulunmaması nedeniyle netlik sağlanamadı. İleri bir tarihte mirası alıp almamaları konusunda netlik kazanacak. 

Etiketler

Gündem