MasterChef Türkiye' de Bu Hafta Eleme Potasına Öyle Bir İsim Gitti Ki! Şaşıracaksınız

Yayınlandığı akşam reyting rekorları kıran uzun soluklu yemek yarışması MasterChef' in bu haftaki eleme potasına giren isimlerini belli oldu.

MasterChef Türkiye' de Bu Hafta Eleme Potasına Öyle Bir İsim Gitti Ki! Şaşıracaksınız

Yayınlandığı akşam reyting rekorları kıran uzun soluklu yemek yarışması MasterChef' in bu haftaki eleme potasına giren isimlerini belli oldu.


Severek takip edilen yarışmanın 78.bölümünün yayınlandığı 15 Ekim perşembe akşamından pazar günü yarışacak olan pota adaylarının 3. ve 4. belli oldu. Hafta başında yapılan kaptanlık oyununu kazanan Uğur mavi takım kaptanı olmuştu. Karşısına kırmızı takım kaptanı olması için Sefa'yı rakip olarak seçti.

1-) İspanyol Rüzgârları Esti

15 Ekim perşembe akşamında ise jüriler yarışmacılardan stüdyoda bir İspanyol Mutfağı estirmelerini istedi. Yalnız yarışmada bir format değişikliğine daha gidilmişti. Yarışmacılar birbirlerine halatla bağlı iken yemek yapacaklardı. Yarışmacılar için zorlu olduğu kadar eğlenceli sahnelere de sebep olan halatlardan kurtulan yarışmacı diskalifiye olacaktı.


Mavi takım İspanyol mutfağının olmazsa olmazı pirinç ve sarımsağı marketten almayı unuttuğu için bir yemek eksik ile jüri karşısına geçti. Buna rağmen 2 - 2 berabere giden yarışmanın kaderini tatlıcılar kralı Furkan'ın yaptığı tatlıyı yenerek Özgül takımının yarışmayı kazanmasını sağladı.

2-) Dokunulmazlık Kimin Ellerinde

Kırmızı takıma yenilen mavi takım dokunulmazlık için Somer Şef'in yaptığı yöresel yemek analıkızlının orijinal halini yapmak için ter döktüler. Birbirinden güzel tabaklar çıkaran yarışmacılardan Furkan, Tanya ve Esra ilk üçe seçildi. Türk mutfağında isim yapmış olan yarışmacı Esra, Somer Şef'in tabağına yaptığı övgülerle dokunulmazlığı almayı başardı.


Esra kendisini haftalar önce potaya gönderen ve bunu yaparken çok iyi olduğun için seni potaya gönderiyorum' diyen ekip arkadaşı Emir'i potoya göndermeyi tercih etti. Sonrasında yapılan oylamalarda ise potaya gidecek olan isim belirlenirken, oldukça kafa kafaya giden bir oylama oldu. Furkan ve Uğur arasında geçen çekişme Furkan'ın potaya gitmesi ile son buldu. Oylamanın ardından Emir'in Esra'ya yaptığı sitem de gözlerden kaçmadı. Pirinç ve sarımsağı unutan takım kaptanı Uğur ise böylelikle potaya girmekten kıl payı kurtulmuş oldu. Sürekli pota için boş oy alan Barbaros için ise ilk defa kimse oy kullanmadı. Potaya giren ilk iki isim ise kırmızı takım oyuncularından Didem ve Özgül olmuştu.

Etiketler

Gündem