Kötü Haber Geldi! 2024 Yılına Kadar Korona Virüsü Aşısı Olmayacak! Tedbirler Artmalı

Kötü haber geldi. 2024 yılına kadar aşı üretilmeyecek. Çalışma yapan bilim adamları konu ile ilgili açıklama yaptı. Aşının üretim aşaması devam ediyor. İşte tüm detaylar...

Kötü Haber Geldi! 2024 Yılına Kadar Korona Virüsü Aşısı Olmayacak! Tedbirler Artmalı

Çin’den başlayıp dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs Dünya halkını tehdit etmeye devam ediyor. Birçok alanda faaliyetlerin durdurulmasına sebep olan bu virüs beraberinde milyonlarca kişinin ölümüne sebep oldu ve olmaya da devam ediyor. Birçok insan bu ölümcül virüs den kurtulmak için uzmanlardan gelecek olan aşı haberini bekliyor.

Birçok ülke aşıyı bulduğunu söylese de henüz elle tutulur kesinliği olan bir aşı bulunmadı. ABD başkanı Trump da birçok ülke gibi aşıyı bulduğunu iddia ederek Kasımdan sonra yapılacak ABD başkanlık seçimlerinden sonra aşıyı ABD vatandaşlarıyla paylaşacağını iddia ederek aşıyı seçim propagandası haline getirmişti. Uzmanlardan ve Aşı şirketlerinden yapılan önemli açıklamalar aşı umutlarını kaybettirdi.

1-) Serum Institute Of India’dan Korkutan Açıklama Geldi

Birçok kuruluş Korona virüsle ilgili artarda yaptığı açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Dünyanın en büyük Aşı firması olan Serum Institute Of India’nın CEO’su olan Poonowalla geçtiğimiz günlerde bir dergiye çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada aşı çalışmaları son hızla devam ediyor aşının bulunması, patenti ve her insana ulaşması uzun bir süreç en az 2024 yılına kadar aşının her insana yapılması imkansız. Bu sebepten dolayı Dünyada ölümler ve vakalar uzun bir süre daha devam edecektir. Bizler aşı üretimini hızlandırmak için birçok önemli şirketle anlaşmalar gerçekleştirdik. İnsanların sağlığını en hızlı şekilde geliştirmek için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız. Aşı bulunup herkes aşı olana kadar kurallara uyup kendilerini korumaları gerekmektedir.


2-) Rusya’nın Bulduğu Aşıyı Üretebiliriz

Geçtiğimiz dönemde Rusya’da diğer ülkeler gibi aşı bulduğunu ilan etmişti. Rusya’nın bulduğu ismine Sputnik adı verilen aşı şuan en güven veren aşılardan biri. Poonowalla eğer uygun şartlar sağlanırsa Rusya’nın ürettiği bu aşıyı üretebileceklerini söyledi. Bu aşılar üretilse bile her bireye ulaşılması en az 3,4 yıl sürer diyerek kötü haberi verdi. Dünya Sağlık örgütü de aşının dağıtımı için geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda 5,6 yıl süreceğini söylemişti. Dünyanın tamamen iyileşmesi için uzun bir süreç olduğunun altı bir kez daha çizildi.

3-) Aşı Araştırma Derneği 2023 Tarihini İşaret Etti

Birçok toplum örgütü, Araştırmacılar, Uzman Profesörler ve Dernekler yakın bir zamanda aşının olmayacağının üstünde durarak insanları tedbirli olması konusunda uyarılarına devam ediyor. Bu açıklamalardan birini de Aşı Araştırma Derneği Genel Direktörü Peter Hale den geldi. Financial Tımes dergisinin konuğu olan Peter Hale aşı %75 oranında insanları korumaktadır. Ülkelerin son hızla aşı bulma çalışmaları ve bu bulunan aşılar içerisinde 2,3 tanesinin virüse karşı yararlıdır. Bu aşıların üretilmesi dünya nüfusuna dağıtılması uzun bir süreç olduğunu söyleyip en az 2023 tarihine kadar bütün dünyaya dağıtılmasının maalesef imkansız olduğunu söyledi. 

Etiketler

Gündem