Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Rekor Kırıldı! Bakın Ne Kadar Aldı

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında bir ilk yaşandı. Tarihi bir rekor kırılarak paraya ulaşılan haberin tüm detayları...

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Rekor Kırıldı! Bakın Ne Kadar Aldı

Türkiye’de de ekranlara gelen Kim Milyoner Olmak İster yarışması izleyenler tarafından büyük beğeni topluyor. Yarışmanın İngiltere’de düzenlenen versiyonunda yarışmacı Donald Fear büyük ödülün sahibi oldu. Donald Fear yarışmadan 1 milyon sterlin kazanmayı başardı. Para Türk Lirası olarak yaklaşık 9,5 milyon TL değerinde. 

1-) Yarışmada On Dört Yıl Aradan Sonra Bir İlk Yaşandı

Yarışmanın İngiltere’de yayınlanan versiyonunda bir ilke yaşandı. 57 yaşındaki öğretmen Donald Fear soruları cevaplarken sadece yüzde 50 joker hakkını kullanarak tüm sorulara doğru cevap vermeyi başardı. Donal Fear bu başarısı ile ülkede on dört yıl aradan sonra yarışmada büyük ödüle ulaşmayı başaran ilk yarışmacı olmayı da başardı.  

2-) Fear’ın Erkek Kardeşi Davyth’de Geçtiğimiz Günlerde Yarışmaya Katılmıştı

Büyük ödülü kazanan Donald Fear kardeşi Davyth de geçtiğimiz bu yarışmaya katılmış. Fakat Davyth’nin kendisini geçemediğini açıkladı. Fear’ın kardeşi Davyth ise yarışmadan 500 bin sterlik ödülle ayrılmış. Kardeşine bir parantez açan milyoner Fear kardeşini en önemli kahramanı olduğunu ve en yakın arkadaşı olduğunu da altını çizdi. Fear’ın açıklamalarına esprili bir şekilde yanıt veren programın sunucusu Jeremy Clarkson şimdi her şey tersine dönmüş olmalı diyerek Fear’a yanıt verdi. Jeremy Clarkson’un bu esprisi izleyiciler tarafından da büyük beğeni topladı. 


3-) Milyoner Fear’a Sorulan Son Soru

Tarih öğretmeni olarak görev yapan Donald Fear’a bir milyon sterlinlik ödülü kazandıran sorusunun ne olduğu da oldukça merak ediliyordu. Fear’a Kuzey Carolina sahilinde 1718 yılında yapılan deniz savaşında yaşamını kaybeden korsanın kim olduğu soruldu. Fear yarışmanın sunucusu Jeremy Clarkson’un seçenekleri dahi okumasını beklemeden soruya doğru yanıt vermeyi başardı. Clarkson yine de yarışmanın geleneğini bozmadan Jack, Kidd, Roberts ve Karasakal şıklarını okudu. Soruyu bildiğini ve bu nedenle üzerinde çok fazla düşünmek istemediğini belirten Fear Karasakal doğru cevabını vererek büyük ödülün sahibi olmayı başardı. 

4-) Fear’ın Bu Soruyu Şıkları Dahi Görmeden Nasıl Bildiği Merak Konusu Oldu

Fear sorunun cevabını bilmesi ile ilgili olarak da bir açıklama yaptı. Fear 2012 yılında bazı öğrencilerine korsanların yaşamı hakkında ders verdiğini ve kendisi de bir tarihçi olduğu için anlattığı korsan tarihi derslerindeki bu bilginin zihninden hiç çıkmadığını ve adeta zihnine kazındığını söyledi. 1718 tarihini duyunca ve sorunun korsanlıkla ilgisi olduğunu öğrenince direkt olarak Karasakal cevabını hatırladığını aktardı. Mutluluktan havalara uçan Fear gelecek planlaması ile ilgili olarak neler yapmak istediğinden de bahsetti.

Öğretmen olan Fear emeklilik kararı aldığını kazandığı paranın %70’ini ise ailesine vereceğini sözlerine ekledi. Geri kalan parayla ise mutlu bir emeklilik sürdürmek istediğini söyledi. Ancak çalıştığı okuldan istifa edemediğini ve öğrencilerine faydalı olmak istediğini hatırlatan Fear’ın emeklilik kararını biraz ertelediği ve öğretmenliğe devam edeceğini söyledi. Ardından büyük ödülü on dört yıl aradan sonra kazanmayı başaran Fear ödülünü alarak stüdyodan ayrıldı.       

Etiketler

Gündem