İstanbul'da 9 Katlı Otelde Yangın! Müşteriler Tahliye Ediliyor!

Son dakika haberi olarak İstanbul'da 9 katlı otelde yangın çıktı. Sebebi henüz bilinmese de araştırmalar yapılmaya başladı. Yangın binanın eksi ikinci katında meydana gelip daha sonra büyük oteli sardı.

İstanbul'da 9 Katlı Otelde Yangın! Müşteriler Tahliye Ediliyor!

Son dakika haberi olarak İstanbul'da 9 katlı otelde yangın çıktı. Sebebi henüz bilinmese de araştırmalar yapılmaya başladı. Yangın binanın eksi ikinci katında meydana gelip daha sonra büyük oteli sardı. Büyük panik anları yaşatan bu dakikalarda müşteriler çok büyük bir korku yaşadı. Otelde yangının çıkması ile birlikte o alana pek çok itfaiye ekibi gönderilerek yangın kontrol altında tutulmaya çalışıldı.


Otel odalarında kalan kişiler hızlı bir şekilde otelin dışarısına çıkarıldı. Daha sonra da itfaiye ekipleri yangını söndürüp kontrol altına almak adına çalışmalara başladı. Otelde kalan müşteriler ve mahalle sakinleri büyük bir panik yaşadı. Yangının meydana geldiği yer Fatih Kemal Paşa Mahallesi'nin Ordu Cannesi'dir. Otelden çok fazla duman çıktığını göre mahalle sakinleri derhal itfaiyeye haber verdi. İtfaiye araçları ile birlikte ambulans ve polis ekipleri de olay yerine geldi.

1-) Yangının Sebebi Elektrik Trafosu!

İstanbul’un Fatih Mahallesi'nde yer alan 9 katlı bir binanın eksi ikinci katında meydana gelen yangın mahalle sakinleri ve otel müşterilerini çok korkuttu. Yangın ihbarından hemen sonra itfaiye ekipleri gelerek yangını kontrol altına almayı başardı. Daha sonra yangının kaynağının ne olduğu adına çalışmalar yapılmaya başladı.


Yangın esnasında elektrik trafosunun yer aldığı panelin alev alev yanması yangının elektrik trafosundan kaynaklı olduğunu açık bir şekilde ortaya koydu. Otel içinde yer alan müşteriler birer birer tahliye edildikten sonra oteldeki yangın kısa bir süre içinde söndürüp kontrol altına alınmayı başardı. Herhangi bir can kaybının yaşanmaması iyi haberlerden biri oldu.

2-) Yangın ile İlgili Soruşturma Başlatıldı!

İstanbul'da 9 katlı bir otelde meydana gelen yangın otelde olan çoğu yabancı uyruklu olan müşterileri çok korkuttu. Vatandaşlar ile yangını çekirdek yiyerek seyredip video çekti. Duyarsız vatandaşlar çok şaşırttı. Müşterilerin hemen tahliye edilmesinin ardından yangın kısa bir süre içinde söndürüldü.


Yangının sömürülmesi ile birlikte yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturmaya yapılan araştırmalar sonucu belli olacak. Şimdilik elektrik trafosundan kaynaklı olduğu bilinse de daha kesin bir sonuç içi araştırmalar sürüyor.

Etiketler

Gündem