Hindistan’da Kocasının Tuvalete Hapsettiği ve 1,5 Yıldır Orada Bulunan Kadın Kurtarıldı

1,5 yıldan fazladır kocası tarafından tuvalete kilitlenmiş olan kadın, Hindistan’ın Haryana eyaletinde bulunduğu yerden çıkartıldı.

Hindistan’da Kocasının Tuvalete Hapsettiği ve 1,5 Yıldır Orada Bulunan Kadın Kurtarıldı

1,5 yıldan fazladır kocası tarafından tuvalete kilitlenmiş olan kadın, Hindistan’ın Haryana eyaletinde bulunduğu yerden çıkartıldı. Ulusal Suç Kayıt Bürosu (NCRB)’nin verilerine göre ülkede kadınlara uygulanan şiddet vakalarının en yaygın görüldüğü 3 eyalet arasında Haryana’da dudak uçuklatan bir olay yaşandı. Böyle bir vakanın görülmesi mümkün bile değilken kanlı canlı şahit olanlar oldu.

Geçtiğimiz günlerde polis ekipleri tarafından bulunduğu yerden kurtarılan 35 yaşındaki kadın, kocası olacak kişi tarafından 1,5 yıl önce tuvalete kilitlenmiş. Bir insanın yaşamını idame ettiremeyecek kadar kötü ve hijyenik olmayan böyle bir ortamda yaşamak zorunda bırakılmış.

1-) Ne Yemek Ne İçecek

Kadın Koruma ve Çocuk Evlilikleri Yasağı Görevlisi Rajni Grupta bulunduğu açıklamada şunları dile getirdi: ‘Onu bulduğumuzda tuvalete kilitlenmiş ve perişan bir vaziyetteydi. Soruşturmayı yürütürken 1,5 yıldan fazladır insani olmayan şartlar altında yaşayan zorlanan bu kadın adım atamayacak kadar bitkindi. Kendisine yiyecek ve içecek namına hiçbir şey verilmemişti.’’ Dedi.

2-) Kendini Savundu

Yapmış olduğu suç karşısında mantıklı bir açıklama dahi yapamayacak durumda olan adam bu halde bile kendini savunmaya çalıştı. 35 yaşındaki kadının kocası Naresh, kendini savunduğu o açıklamada: ‘’ zihinsel sorunları’’ olduğunu dile getirerek kendini aklamayı amaçladı. Kadını kurtaran görevliler ise ortada böyle bir durumun olmadığını belirterek adamın savunmasını çürüttü.


Polis Müdürü Surender Dahiya, kanunlara dayanarak sanık aleyhinde dava açtıklarını ifade etti. 17 yıldır evliliklerini sürdüren çiftin 3 de çocukları olduğu belirtildi. Bu süreçte kadının hem fiziksel hem de psikolojik şiddet gördüğü açıklandı.

3-) Çocuklara Ne Olacak

Devletin himayesi altına alınması beklenen çocuklar aile içinde şahit oldukları bu garip durum karşısında ne durumda bir açıklama yapılmadı. Anne gibi çocukların da şiddet görmüş olabileceği düşünülüyor. Çocukların 1,5 yıl kadar olan bu süreçte annelerini hiç görmemiş olması ve bu eksiklik babalarına duyacakları ileriki hayatlarındaki nefretin temeli olacağa benziyor. Dava sonuçlandıktan sonra anne kendine gelebilirse bir ihtimal çocuklar annede kalabilir aksi durumda devlet himayesinde bulunabilirler.

Etiketler

Gündem