Harika Avcı'ya Hırsız Şoku! Yatağın Altında 1 Milyon 568 Bin Lira...

Ünlü şarkıcı Harika Avcı geçtiğimiz yıllarda yatağının altında sakladığı paranın hizmetlisi Sunay Y. tarafından çalındığına dair savcılığa başvurmuştu

Harika Avcı'ya Hırsız Şoku! Yatağın Altında 1 Milyon 568 Bin Lira...

Ünlü şarkıcı Harika Avcı geçtiğimiz yıllarda yatağının altında sakladığı paranın hizmetlisi Sunay Y. tarafından çalındığına dair savcılığa başvurmuştu. Harika Avcı'nın iddiaları üzerine adliyenin gözaltına alıp ifadesini dinlediği Sunay Y. ise paradan haberinin olmadığını bilakis Harika Avcı'nın kendisini darp ettiğini dile getirdi. 

1-) Yatağının Altında Büyük Para Saklıyormuş

Yılların şarkıcısı Harika Avcı yüksek miktardaki parasını güvenli bir yerde saklamak yerine evinde muhafaza ediyordu. Harika Avcı'nın söylediğine göre yatağının altında tam 1 milyon 568 bin Türk lirası vardı ve bu paranın varlığından kendisi ile birlikte sadece hizmetçisi Sunay Y.'nin haberi olduğunu iddia eden Harika Avcı parasının yerinde olmadığını görünce hizmetçisi hakkında şikayette bulundu.

Hizmetçi Sunay Y. şikâyetin ardından ifadesi alınmak üzere karakola çağrılmış ve ifadesi alınmıştı. Sunay Y. ifadesinde Harika Avcı'nın kendisine iftira attığını, paradan haberinin olmadığını, hatta o evde Harika Avcı tarafından darp edildiğini söyledi.


2-) 10 Yıl'a Kadar Hapsi İstendi

Harika Avcı'nın kendisinden şikâyetçi olduğu Sunay Y. iftiraya uğradığını söyleyerek suçlamaları reddetti. Sunay Y. için savcılık yapmış olduğu soruşturma sonunda "bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık suçu" kapsamında tam 10 yıl hapis kararı istedi. Sunay Y. beklediğimiz günlerde kendisini savunmak için İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına geçecek.


3-) 'Beni Darp Etti!'

Harika Avcı şüphelerini artıran olay zincirini şu şekilde anlatmaya devam etti. 'Paranın yerinde olmadığını fark edince hizmetlimi aradım, telefonlarıma uzun süre bakmadı. Sonrasında Sunay Y.'yi "gel konuşalım" diyerek ikna ettim. Evime geldiğinde saldırgan tavırlarıyla üzerime yürüdü. Dizlerim ve sağ elim darbe aldı. Hastaneden darp raporu da aldım.' 

4-) Savcının Kararını Ne Etkiledi?

Hırsızlık gibi ağır bir itham ile suçlanan Sunay Y. için savcılık nasıl bu karar vardı merak edilirken gereken açıklama şu şekilde oldu. Harika Avcı'nın savcılığa sunduğu darp raporu ilk sebebi oluşturuyor. İkinci neden ise Sunay Y.' ye çalınan para sorulunca gergin ve agresif şekilde cevap vermesi suçluluk psikolojisi ile sergilediği tavırlar olarak algılanmış ve kararı mahkemenin vermesinin doğru olacağı kanısına varıldı.

Etiketler

Gündem