Gaziantep Bu Kadını Konuşuyor! Başına Gelmeyen Kalmadı! Nedeni İse...

Gaziantep'te yaşayan Fatma Ateşalioğlu 7 yıl önce kimlik fotokopisini kaybetti. Sonrasında Fatma Ateşalioğlu'nun öğrendiğine göre 4 farklı şehirden kendi adına birçok telefon hattı satın alındı.

Gaziantep Bu Kadını Konuşuyor! Başına Gelmeyen Kalmadı! Nedeni İse...

Gaziantep'te yaşayan Fatma Ateşalioğlu 7 yıl önce kimlik fotokopisini kaybetti. Sonrasında Fatma Ateşalioğlu'nun öğrendiğine göre 4 farklı şehirden kendi adına birçok telefon hattı satın alındı. Ancak alınan bu hatların faturalarının ödenmemesi durumu üzerine olaylardan haberdar olan Fatma Ateşalioğlu hakkında 5 ayrı davanın açıldığını da belirtti.

Gaziantep'in İslâhiye ilçesinde bulunan Fevzi Çakmak Mahallesi'nde ikamet eden Fatma Ateşalioğlu biber temizleyerek 3 çocuğuna bakıyor ve geçimini sürdürüyordu. Ancak iddiasına göre 2013 yılında rahatsızlanan Ateşalioğlu Gaziantep'te bir hastaneye giderken nüfus cüzdanı fotokopisini kaybetti.

1-) Önemsemediği Durum Başına Dert Oldu

O zamanlarda bu durumu önemsiz olarak gören Fatma Ateşalioğlu isimli vatandaş 2014 yılında hakkında soruşturma başlatıldığı konusunda polislerin eve geldiğini söyledi. Sonrasında emniyete başvuran Ateşalioğlu öğrendikleri karşısında şok oldu. İddiasına göre daha önce hiç gitmediği Ankara ve İstanbul'da kendi adına telefon ve hat alındığını öğrendi.

2014 yılında öğrendiği bu durum sonrasında aradan biraz zaman geçmesi üzerine Kayseri ve Hakkâri ilinde de aynı sebepten suçlamalar ile dava açıldığını söyleyen Ateşalioğlu daha önce hiç gitmediği 4 ilde adına 5 davanın açıldığını belirtti.

2-) E-Devlet Üzerinden Öğrendi

Her yıl en az bir kere polis tarafından emniyete götürülen Fatma Ateşalioğlu e-devlet sistemi üzerinden hakkında açılan tüm davaları gördüğünü ve emniyete başvurarak kimlik bilgilerini başkalarının kullandığını söyleyerek bu dolandırıcılık yapan kişi ve kişilerden şikâyetçi olduğunu belirtti.


3-) Hala Çilesini Çekiyor

Yıllar önce kaybettiği kimlik fotokopisinin olumsuzluklarını hala yaşayan Fatma Ateşalioğlu dolandırıcı yapan kişi veya kişilerin bir an önce yakalanmasını istediğini belirtti. 5 yıl önce eşinden ayrıldığını söyleyen Ateşalioğlu şu anda biber temizleyerek çocuklarına baktığını belirtti. Kendisi ile bir ilgisi olmayan bu suçlar sebebiyle polisin sürekli olarak gelmesi ve ifadeye çağırması onuruna dokunduğunu söyleyen vatandaş, yetkililerden bu konu hakkında yardım istedi.Fatma Ateşalioğlu şu anda Kayseri, Hakkâri, Ankara ve İstanbul illerinde kendi adına birçok hat ve telefon alındığını ve alınan bu hat ve telefonlarla birçok suç işlenmesi sebebiyle her sene en az bir kere polisin ifadeye çağırdığını belirten vatandaş bu konuda yetkililerden yardım bekliyor.

Etiketler

Gündem