Game Of Thrones Oyun Geliştiricisi Öldürüldü! Genç Milyarder Zehirlendi!

Taht Oyunları olarak bilinen Game of Thrones isimli bilgisayar oyunu son zamanlarda en çok oynanan oyunlardan biridir. Bu oyunun kurucusu çok genç bir geliştiricidir. Çinli Lin Qi isimli genç milyarder talihsiz bir şekilde hayatını kaybetti.

Game Of Thrones Oyun Geliştiricisi Öldürüldü! Genç Milyarder Zehirlendi!

Taht Oyunları olarak bilinen Game of Thrones isimli bilgisayar oyunu son zamanlarda en çok oynanan oyunlardan biridir. Bu oyunun kurucusu çok genç bir geliştiricidir. Çinli Lin Qi isimli genç milyarder talihsiz bir şekilde hayatını kaybetti. Yaşananlar herkesi şaşkına çevirdi. Strateji oyununun geliştiricisi olan Lin Qi zehirlenerek hayata veda etti.

Bu isim çok başarılı işlere imza attı. Oyunu ile herkes tarafından tebrik edilen isimlerden biri oldu. Game of Thrones isimli oyunu Dünya üzerinde en çok oynanan bilgisayar oyunlarından biri haline geldi. Geliştiricisi olan Çinli Lin Qi ise çok genç bir yaşta hayata gözlerini yumdu.

1-) Soyadı Xu Olan Şüpheli

Lin Qi Çinli zenginler sıralamasında yer alan isimlerden biriydi. Çok genç bir yaşta büyük bir servete sahip olmasından kaynaklı olarak öldürüldü şüphesi konuşuluyor. Şüpheli isimin soyadının Xu olduğu ortaya çıktı. Lin Qi isimli Çinli oyun geliştiricisinin 970 milyon sterlin değerinde bir servetinin olduğu biliniyordu. Bir arkadaşı ile birlikte bir şeyler içmeye giden genç adam içki sonrasında fenalaştı.

Bunun üzerine Lin Qui hemen hastaneye kaldırıldı. Şangay polisleri olay ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ünlü işadamının içtiği içkiden dolayı fenalaştığı ve hastaneye geldiğinde durumunun daha da kötü olduğu söylendi. Hastanede durumunun giderek ağırlaşması ile birlikte hayatını kaybetti.

2-) Lin Oi Kimdir?

39 yaşında olan Lin Qi hem bir oyun geliştirici olup hem de işadamı olarak tanımlıyor. Yaptığı işler ile gündeme gelmeyi başaran Çinli iş adamı geçen hafta talihsiz bir şekilde hayata veda etti. Game of Thrones isimli bilgisayar oyunu ile dünyayı yerinden sarstı. 2009 yılında çıkardığı ilk oyun ile piyasada çok ses getirmeyi başardı.

Daha sonra oyun şirketi kurarak kendisini zirveye taşımaya başardı. Game of Thrones isimli bilgisayar oyununun geliştiricisi olarak biliniyor. Her zaman büyük başarılar elde edip çok yüklü bir miktarda sermayeye sahip oldu. Hayatını kaybetmesi bebek olarak cinayet ön plana çıkıyor. Konu ile ilgili araştırmalar hala devam ediyor. Şüpheli olan isimler gözaltına alındı.

Etiketler

Gündem