Adnan Oktar Davasında Son Dakika İtirafları! Okuyunca Bu Kadar da Olmaz Diyeceksiniz

Kısa bir zaman öncesinde Adnan Oktar ve çetesi ani bir baskınla çökertilmişti. Zaman geçtikçe ortaya çıkan görüntüler ve açıklamalar ise hala devam ediyor.

Adnan Oktar Davasında Son Dakika İtirafları! Okuyunca Bu Kadar da Olmaz Diyeceksiniz

Kısa bir zaman öncesinde Adnan Oktar ve çetesi ani bir baskınla çökertilmişti. Zaman geçtikçe ortaya çıkan görüntüler ve açıklamalar ise hala devam ediyor. Son zamanlarda örgütün baş ismi Adnan Oktar'ın polis haberini aldığında evden kaçış görüntüleri ortaya çıkmıştı. Kaldığı evin özel bir yolundan yanında iki isim ve silahla birlikte kaçtığı görülmüştü. Ancak polisin ani baskını ve takibi neticesinde tüm ekip yakalandı. Yakalanmalar sonrası ifadeler alındı ve değişik bilgiler de hala gelmeye devam ediyor. 


1-) Ceylan Özgül'den Örgüt Hakkında İlginç Bilgiler!

Eski örgüt üyesi Ceylan Özgül, geçtiğimiz günlerde Youtube'da bir uzman psikolog tarafından gerçekleştirilen programa konuk oldu. Bu programda yaşamına dair bilgileri aktardı. Aile yapısından başlayarak Adnan Oktar örgütüne dair ilginç ve çarpıcı olayları dile getirdi. Bu sürece nasıl girdiği, nasıl kaçmaya çalıştığı da söyledikleri arasında yer alıyor. Oldukça değişik açıklamalar ile kendisinin nasıl bir karışık ortama çekildiğini dile getiriyor.

Çocukluğunda mükemmel bir ailede bulunduğunu dile getiren Özgül, aslında hiçbir maddi problem yaşamadığını dile getiriyor. Küçük yaşlardan itibaren kendisini seven bir aile içerisinde büyümüş. Erken yaşlardan itibaren çok meraklı bir yapısı olduğunu bu anlamda annesinden farklılaştığını dile getiriyor. Ailesine karşı bir düşmanlığı olmamakla birlikte araştırma içgüdüsü ile İstanbul Üniversitesi'nde bir bölümü kazanıyor. Örgüte giriş süreci burada tanıştığı bir arkadaşı neticesinde sağlanıyor. 

2-) Zorla Tutuluyorduk, Her İhtiyacımızı Onlar Karşılıyordu

Arkadaşı neticesinde kısa sürede örgütü tanıyıp buraya katılması konusunda teklif aldığını dile getiren Özgül devamında anlatmaya devam ediyor '' Adnan Oktar ile başlarda birkaç defa görüşüyorduk. Kendisi yayımlanan makalelerinden ve kitaplarından bahsediyordu.


Bilgili olduğunu düşünmüştüm. İlerleyen zamanlarda görüşmelerimiz arttı. En sonunda beni buraya katılmaya teklif ettiklerinde farklı bir düşüncem olmaksızın kabul ettim. Ancak hiçbir şey beklediğim gibi olmadı' dedi.


İlerleyen zamanlarda örgütün gerçek suratıyla karşılaştığını dile getiren Özgül, belirli bir ev içerisinde sürekli gözetim altında tutulduğunu aktardı. Başka genç kızları para ve şöhret ile kandırma girişimlerine şahit olduklarını da belirtti.


Artık bu durumun yanlış olduğunu düşünerek hastane bahanesiyle kaçma girişiminde bulunduğunu ancak sonrasında demirli sürekli gözetim altında olan hapishane gibi bir ev ortamına kapatıldığını dile getirdi. Açıklamaları izleyicilerde şok etkisi yarattı. 

Etiketler

Gündem