Ders Notlarını Satarak Kurduğu Şirketle Nasıl Binlerce Dolar Para Kazandı?

Singapur’da yaşayan Eugene Cheow ülkesindeki zorlu emlakçilik sınavını geçtiği notlarını satışa sunduğu bir şirket kurdu.

Ders Notlarını Satarak Kurduğu Şirketle Nasıl Binlerce Dolar Para Kazandı?

Singapur’da yaşayan Eugene Cheow ülkesindeki zorlu emlakçilik sınavını geçtiği notlarını satışa sunduğu bir şirket kurdu. Geliştirdiği bu zekice fikir işe yaradı ve binlerce dolar kazandığı bir gelir kapısı oluşturdu. 24 yaşındaki Cheow, Singapur İletişim Üniversitesi’nde okuyor. Cheow’un sahip olduğu şöhretin nedeni şunlar denebilir:


Eugene Cheow girdiği zorlu emlakçilik sınavını yüksek bir başarıyla geçmesinin ardından, zihin haritaları adını verdiği ders notlarını internet üzerinden satışa sundu. Başarısını kullanarak para elde etmeye çalışan ilk birey olmasa da, Cheow’un ders notları kapış kapış satıldı. Bugüne kadar yaklaşık 1500 adet zihin haritası satan genç, bazı dönemlerde bin dolardan fazla ücret kazandı. Daha sonra parlak bir fikirle bu notlarını bir işletmeye çevirdi.

1-) Singapur’da Emlakçi Olma Yolu

Ülkede emlakçi olabilmek için RES adı verilen bir sınava girmeden önce 60 saatlik bir kurs alınması gerek. Eugene Cheow BBC kanalına verdiği röportajda bu sürecin kolay olmadığını dile getiriyor ve şu cümleleri ekliyor. Hızlı, çabuk bir öğrenme yöntemine yönelik büyük bir talebin varlığını fark ettiğim için böyle bir yol izledim.Cheow’un zihin haritaları müfredatın bazı unsurlarının yanı sıra, pazarlama kavramları ve matematik formüllerini de içeriyor.


2-) Emlakçi Olmak İstemiyor

Bu işlettiği uygulamayı yan iş olarak düşünen genç, emlakçiliği 30 yıla yakındır emlakçi olan annesine arada bir yardım etmek için kullanıyor. Yaptığı bu satış işinden çok mutlu olduğunu dile getiren Cheow, müşterilerinin başarılarını gördüğünde sevinçten yerinde duramadığını söylüyor. Aldığı geri dönüşler sayesinde notlarının insanlara faydalı olduğunu görüyor.


İnsanlar ile iletişim kurmayı sevdiğini ve bu sistem sayesinde de onlarla istediği biçimde iletişimde olduğunu söyleyen genç memnuniyetini dile getiriyor. Emlakçi olma yolunda ilerleyen bireylerin onun notlarından yararlanarak sınavda başarı göstermeleri gerçekten kazanılan paranın yanı sıra elde edilen en büyük başarı denebilir. Eugene Cheow gösterdiği bu başarı sayesinde pek çok gence örnek teşkil ederek, gelir kaynağı oluşturulabilecek başka yollarında mevcut olduğunu göstermiş oluyor.Etiketler

Gündem