Bunu Yapanların Virüse Yakalanma Riski Daha Az! İşte Vücuda İyi Gelen Vitamin

Neredeyse 1 yıldır dünyanın uğraştığı pandemik bir hastalık olan koronavirüs ile ilgili sürekli olarak ortaya yeni bir şey atılıyor. Gerek hastalığa yakalanma, gerek alınan önlemler, gerek hastalık nedenleri...

Bunu Yapanların Virüse Yakalanma Riski Daha Az! İşte Vücuda İyi Gelen Vitamin

Neredeyse 1 yıldır dünyanın uğraştığı pandemik bir hastalık olan koronavirüs ile ilgili sürekli olarak ortaya yeni bir şey atılıyor. Gerek hastalığa yakalanma, gerek alınan önlemler, gerek hastalık nedenleri... Gündemimizde sürekli olarak koronavirüs yer alıyor. Özellikle bu dönemde beslenmemize çok büyük bir önem göstermek gerekiyor. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu protein ve vitaminleri tüketmediğimiz zaman hastalığa yakalanma ihtimalimiz de o derece yükseliyor. Bu sebeple kovid pandemisi tamamen bitene kadar yapılması gereken en büyük önlemlerden biri de beslenme olmakta. Bağışıklığı güçlendirici besinler tüketmekte son derece önemli konular arasında yer alıyor. Özellikle D vitamini kovidden korunmanın en iyi yolu.

1-) Koronavirüs ile D Vitamini Arasındaki İlişki!

Yapılan pek çok araştırmaya göre koronavirüs ve D vitamini arasında bir ilişki olduğu ortaya çıktı. Koronavirüse yakalanan kişilerin yüzde 80'inden fazlasında D vitamini eksikliği olduğu ortaya çıktı. Bir hastanede yapılan araştırmaya göre 215 hastanın 80'inin D vitamini eksikliği yaşadığı ortaya çıktı. D vitamini seviyesinin düşük olduğu kişilerin daha çok erkekler olduğu da ortaya çıktı. Vitamin eksikliği yaşayan kişiler daha çok koronavirüs hastalığına yakalanıyor. Yakın bir zamanda yapılan araştırmalar ile bu konu tam olarak tescillendi. Çok fazla kişinin koronavirüse yakalandığı son günlerde vitaminleri tam olarak almak sizi koronavirüsten koruyacaktır. Beslenme bu hastalığa önlemde çok önemlidir.


2-) Koronavirüsten Korunmak İçin Nasıl Beslemeliyiz

Koronavirüs her geçen gün daha da bulaşıcı bir hale geldi. Havaların soğuması ve kış aylarının gelmesi ile birlikte koronavirüs daha hızlı bir bulaşma göstermeye başladı. Koronavirüsten korunmak adına yapılması gereken en önemli şey iyi bir beslenmedir. Daha çok D vitamini almak gerekir. D vitamini eksikliğinde koronavirüse yakalanma olasılığı daha yüksek oluyor. Bu sebeple D vitamini eksikliğinin yaşanmaması gerekir. Gerekli besinlerden vitamin alamayan kişiler vitaminlerin tablet formu da kullanılabilir. Hem protein hem de vitamin gerekli düzeyde alınmalıdır. Beyaz et ve kırmızı ette yeteri miktarda düzenli olarak tüketilmelidir. Bağışıklığı yükseltmek için tüketilmesi gereken besinler de tüketmek gerekir. Meyve ve sebze tüketimini de atlamamak gerekir.

Etiketler

Gündem