Bu Nasıl Para? Görenler Şaşkın! İlk Kez Gerçekleşti! Nedeni İse

Son zamanlarda kâğıt paralar oldukça gündemde Bursa'nın İnegöl ilçesinde ikamet eden İbrahim Kan' ın bankadan çekmiş olduğu paralarda bir tuhaflık fark etti.

Bu Nasıl Para? Görenler Şaşkın! İlk Kez Gerçekleşti! Nedeni İse

Son zamanlarda kâğıt paralar oldukça gündemde Bursa'nın İnegöl ilçesinde ikamet eden İbrahim Kan' ın bankadan çekmiş olduğu paralarda bir tuhaflık fark etti. Paralarını kontrol etme fırsatı bulan İbrahim Kan çektiği paraların arasında ki 100 TL üzerinde 50 TL baskısı olduğunu fark edince hayrete düştü. Parayı tekrar tekrar inceleyen İbrahim Kan, paranın görüntüsünü videoya çekip sosyal medyada paylaştı. Görenleri hayrete düşüren banknotun sahte değil gerçek olduğu da öğrenildi.  

1-) Sayıları Giderek Artıyor!

Son birkaç aydır vatandaşların bankalardan çektikleri paralarda bir sıfırın eksik olmasıyla sık sık gündeme geliyordu. Bazen 50 TL'lik banknotun üzerinde bir sıfır eksik olduğu için 30.000 TL'ye, 100 TL'lik banknotun üzerindeki eksiklikten dolayı ise 75.000 TL gibi bir fiyata satıldığı oldu. Özellikle koleksiyoncuların ilgi gösterdiği hatalı banknotlar şu sıralar bankadan para çeken herkesin paraları kontrol etmesine sebep oluyor.


İbrahim Kan' ın çektiği paranın hikâyesi ise diğerlerinden daha farklıydı. İbrahim Kan enteresan paranın hikâyesini söyle anlattı. 'Son günlerde sık sık bankaya giderek para yatırma ve para çekme işlemleri yapıyordum. En son para çekme işleminden sonra eve geldim ve dinlenmeye başladım. Yanına bıraktığım 100 TL'lik banknotun önce kirlendiğini zannettim, fakat elime alıp kontrol ettiğimde paranın alt tarafında ve üst tarafında bir sarılık olduğunu gördüm.


Tekrar iyice kontrol ettiğimde paranın alt kısmında yani arka planında aslında 50 TL'lik banknot baskısı olduğunu görünce şok oldum. Bundan önceki basım hatalarında bir sıfır eksik iken bunda bir sıfır fazla idi. Herkesin görmesini istediğim için paranın görüntüsünü sosyal medyada da paylaştım.

2-) Sahte Değil Gerçek!

Sahte olabileceğini düşünerek çektiğim bankamatiğin bağlı olduğu bankaya gittim. Parayı kontrol eden banka çalışanları paranın gerçek olduğunu söyleyince asıl şoku o zaman yaşadım. Şimdi çevremdekiler bu banknotu ne yapacağımı sorduklarında net bir cevap vermekte zorlanıyorum. Bir taraftan banknotu satarak maddi gelir elde etme düşüncem var iken diğer taraftan torunlarıma ve çocuklarıma miras kalsa iyi olur diye düşünmüyor değilim. Ne yapacağıma henüz tam olarak karar vermedim.' şeklinde konuştu.

Etiketler

Gündem