Bilim Dünyası Şaşkın! Yeni Bir Gezen Bulundu! Dünya Gündemi Değişti

Dünyanın uydusu olan Ay'ın bir yerlerde kendisine çok benzeyen bir ikiz kardeşinin olduğu yapılan araştırmalar ile ortaya kondu. Fakat bu ikiz kardeş Mars'ın arkasında olduğu için bulmakta zorluk çekildi.

Bilim Dünyası Şaşkın! Yeni Bir Gezen Bulundu! Dünya Gündemi Değişti

Dünyanın uydusu olan Ay'ın bir yerlerde kendisine çok benzeyen bir ikiz kardeşinin olduğu yapılan araştırmalar ile ortaya kondu. Fakat bu ikiz kardeş Mars'ın arkasında olduğu için bulmakta zorluk çekildi. Geçtiğimiz günler Mars'ın arkasında bulunan Ay'ın kayıp ikiz kardeşi bilim adamlarını çok şaşırttı. Son zamanlarda en çok konuşulan haberlerden biri oldu. Bilim dünyasını şaşkına çeviren bu durum uzun bir süre araştırma konusu olacak gibi görünüyor.

Bu gezegenin Ay ile olan benzerliği yadsınamayacak kadar fazla. Görenleri şaşkına çeviren bu durum sosyal medyada da konuşulmaya başladı. Pek çok haber sitesinde ve gazetelerde bu konu hakkında manşetler atıldı. Adeta bir dünya basını haline geldi. Bu ikiz kardeşin aslında bir Ay parçası olduğu söyleniyor.

Yapılan araştırmalara göre 3 buçuk milyar yıl önce meydana gelen bir çarpışma ile birlikte Ay'dan bir parça koparak evrende bir yerlere girmiştir. Bu gezegenin de Ay'dan kopan o parça olduğu söyleniyor. Hem bilim dünyasını hem de insanları çok şaşırtan bu durum hakkında çalışmalar ve araştırmalar hala devam ediyor.

1-) Bilim Dünyası Şaşkın!

Ay'a tıpa-tıp benzeyen bir gezegenin ortaya çıkması bilim dünyasını şaşkına çeviren bir olay oldu. Ay'dan kopmuş olması muhtemel olan bu parça uzun süredir Mars gezegeninin arkasında duruyor. Yakın bir zaman içerisinde oraya çıktı ve bilim adamları tarafından büyük bir araştırma yapılmaya başladı. Yapılan pek çok araştırma sonucu bu kayanın Ay'ın bazı parçaları ile çok büyük bir benzerlik görüldüğü ortaya çıktı.
Araştırma yapılmaya hala devam ediyor. Kökeni araştırıldığı zaman Truvalılar adı verilen bir grubun parçası olduğu ortaya çıktı.

Uzun bir süre Mars'ın arkasında durmasının nedeni ise Mars etrafında dönmemesi sadece gezegenin hareketini takip etmesinden kaynaklı olmakta. Gezegenler ile ilgili araştırma ve görüşlerin paylaşıldığı İcarus adlı dergide bu konu ile alakalı olarak pek çok makale yer alıyor. Bilim dünyasını en şaşırtan olaylardan biri haline geldi. Sosyal medya alanında da konuşulmaya devam ediyor. Araştırmalar sonucunda Ay'ın bir parçası olup olmadığı yakın zamanda ortaya çıkacak.

Etiketler

Gündem