Virüse Engel Olunamıyor. En Son Yeni Kararlar Alındı! İşte Sağlık Bakanlığı Kararları

Sağlık Bakanı koronavirüsün hızla arttığını ve son derece ölümcül olduğu gerekçesini öne sürerek önlemler ve yasakları uygulamaya koymaya başladı.

Virüse Engel Olunamıyor. En Son Yeni Kararlar Alındı! İşte Sağlık Bakanlığı Kararları

İngiltere'nin başkenti olan Londra şehrinde yasaklar hızla artıyor. Yeni tip koronavirüs vakalarının çok büyük bir artışa geçmesi ile birlikte yeni önlemler ve yasaklar ortaya çıkmayı başladı. Dünyada pek çok ülke ve şehirde alınan önlemler arttırılmaya başladı. Yaz aylarının geride kalması ile beraber vakalarda akıl almaz bir artış ortaya çıktı. Her ülke kendine göre farklı önlemler almaya şimdiden başladı.


Sağlık Bakanı koronavirüsün hızla arttığını ve son derece ölümcül olduğu gerekçesini öne sürerek önlemler ve yasakları uygulamaya koymaya başladı. İnsanların artık koronavirüsü ciddiye almaması yasakların doğmasına sebep oluyor. Herkes artık koronavirüs varlığına alışıp ciddi bir durumun olduğunu göz ardı etmeye başladı. Bu durum da artık hastalığın daha çok artmasına sebep oldu.

1-) AYNI EVDE YAŞAMAYAN İNSANLARIN KAPALI ALANLARDA BULUNMASI YASAKLANDI!

İngiltere'nin başkenti olan Londra'da yeni yasaklar kendini gösteriyor. En çok vaka artışı yaşanan yerlerden biri Londra oldu. Bu sebeple önlemler de alınmaya başlamıştır. Sağlık Bakanı Matt Hancock kameralar karşısında açıklama yapmıştır. Koronavirüse karşı ciddiyetin arttırılması gerektiği konusunda uyarılarda bulunmuştur.


Aynı evde yaşamayan bireylerin bar, restoran ve ev gibi kapalı alanlarda bir arada bulunması yasaklandı. Böylece hastalığın artması biraz olsun engellenecek diye düşünüldü. İngiltere'nin en az 9 kentinde daha fazla kısıtlamalar söz konusu olacak. Birlikte büyük bir çaba gösterildiği zaman koronavirüsü yenmenin mümkün olacağı Sağlık Bakanı'nın düşüncesidir.

2-) ŞEHRİN HER BÖLGESİNE ÇOK HIZLI YAYILIYOR!

Londra kentinde yeni tip koronavirüs vaka sayısı çok hızlı ve yüksek bir şekilde artış gösteriyor. Bunun sebebi ise insanların dikkatsiz davranmasıdır. Maske takmadan sokağa çıkılması en büyük sonucu ise koronavirüs artışına sebep oldu. Kısıtlamalar genellikle 3 aşamadan yapılır. Bu aşamalar orta, yüksek ve çok yüksek şeklinde hazırlanmıştır.


İlk olarak yapılan kısıtlamalardan biri dışarıda ya da evde toplanmalar buluşmalar 6 kişi ile kısıtlı olacak. Bu kısıtlamaya ek olarak restoran ve bar gibi kapalı alanlar akşam saat 22.00'da kapanmaya başladı. Bu kısıtlamalar zamanla daha sıkı bir hale gelebilir ya da genişletilebilir. 

Etiketler

Gündem