Dünyanın En Yaşlı Adamı 256 Yaşında! Bu Kadar Yıl Nasıl Yaşadı! İşte Sırrı

1677 doğumlu olan dünyanın en uzun yaşayan kişisi Li Chring-Yuen'dir. Bu kişinin 200'den fazla çocuğu bulunuyor.

Dünyanın En Yaşlı Adamı 256 Yaşında! Bu Kadar Yıl Nasıl Yaşadı! İşte Sırrı

1677 doğumlu olan dünyanın en uzun yaşayan kişisi Li Chring-Yuen'dir. Bu kişinin 200'den fazla çocuğu bulunuyor. Hayatı boyunca 14 eşinin olduğu da ortaya çıktı. Dünyanın en uzun yaşayan insanı olmanın nasıl olduğu ile ilgili sırrını ölmeden önce herkesle paylaştı. Sözlerine kalbinizi ferah tutmanız gerekir şeklinde başladı ve bu süreçte kişiye gerekli olanları anlattı.


En az güvercin kadar hızlı hareket edip otururken de kaplumbağa gibi yavaş hareket etmek gerekir. Sözleri ile herkese ders olacak nitelikte davranmıştır. Uyurken ise köpek uykusu uyumak gerekir. Yani derin değil ama rahat bir uyku gerekir. Uyku ve rahat bir hayat en etkili uzun ve sağlıklı yaşam anahtarıdır.

1-) 256 Yaşında Öldü!

İnsan sağlığına en iyi gelen şeylerden biri stressiz bir yaşamdır. Li Chring - Yuen'de tam olarak bunu yapmış olup stressiz kalp ferahlığı ile çok uzun bir hayat sürmüştür. Yapılan araştırmalara göre stres ve sıkıntı içinde yaşayan insanların ömürlerinin daha kısa olduğu ortaya çıktı. 256 yaşında olmasına rağmen 60 yaşındaki pek çok kişiden çok daha sağlıklı ve huzurlu olduğu yakınları tarafından biliniyor.


Bütün çocukları ölmesine rağmen kendisi yaşamaya devam etti. Bunun temel nedenini de tüm insanlık ile paylaştı. Herkesin bu şekilde yaşaması halinde daha sağlıklı ve uzun bir yaşam geçirmek mümkün olacaktır. Son zamanlarda bu konu en fazla konuşulan konular arasında yer aldı.


2-) Uzun Yaşamın Sırlarını Paylaştı!

256 yaşına kadar hayatta kalmayı başaran bu kişi uzun yaşam sırlarını insanlık ile paylaştı. Uzun yaşamın ilk sırrı olarak kalp ferahlığı olduğunu belirtti. Daha sonra ise iyi bir uykunun gerekliliğinden bahsetti. İyi bir uyku ile insan normal yaşayacağı zamandan en az 15 yıl daha uzun yaşarlar. Çok uzun uyumakta zararlı çok kısa uyumakta. En iyisi yeteri kadar uyumaktır.


Tabi yemek konusuna da değindi. Çok fazla yemek insanın uzun yaşamasını değil kısa yaşamasını tetikler. Her daim yeteri kadar yemek ve sağlıksız yiyeceklerden kaçınmak gerekir. Özellikle sebze türlerini çok fazla tükettiğini ve genelde aç uyuduğu söyleyen bu kişi 256 yaşına kadar hayatını sürdürdü. Daha sonra 256 yaşında da dünyaya gözlerini yumdu.


Etiketler

Gündem